چه خبر از جمعه؟

۱۲:۱۲ ۱۳۹۷-۰۹-۱۲

با سلام به کاربران عزیز و همراهان همیشگی ژاکت

همانطور که بسیاری ازشما عزیزان مطلع هستید جمعه گذشته را بهانه ای قرار دادیم تا با همکاری فروشندگان ژاکت، محصولاتی را با تخفیف های شگفت انگیز ۷۰ تا ۹۰ درصد در اختیار شما قرار دهیم و این جشنواره از ساعت ۹ صبح روز جمعه آغاز شد اما حدودا ساعت ۴ عصر به دلیل بروز مشکلات متعدد اجرای ادامه جشنواره امکان پذیر نبود و تقریبا ساعت ۶ عصر مجددا محصولات جشنواره در دسترس کاربران قرار گرفت. قطعا این شرایط موجب آزرده خاطر شدن برخی کاربران گردید و برخی دیگر نیز محصولاتی که می خواستند را نتوانستند خریداری کنند. پس بر آن شدیم تا روز یکشنبه جشنواره را تکرار کنیم و پس از اعمال بهبودهایی روی بخش های مختلف سایت تلاش کردیم تا روز یکشنبه بدون مشکل در خدمت شما باشیم.

روز یکشنبه از ساعت ۸ صبح جشنواره فعال شد و مجددا شاهد استقبال بی نظیر شما بودیم اما باز هم به دلایل مختلف که در ادامه برخی از موارد خدمت شما اعلام می گردد از ساعت ۴ عصر به بعد مجددا به شدت با افزایش درخواست روبرو شدیم و ژاکت مجددا از دسترس خارج شد.

اما چرا؟ شاید این سوال برای خیلی از شما پیش آمده باشد که چرا ژاکت در دو روز اجرای جشنواره اخیر با مشکلاتی از سمت سرور مواجه شد و سایت ژاکت از دسترس خارج شد. در ادامه قصد داریم برخی از دلایل این مشکل را با شما در میان بگذاریم (البته این چالش ها برای ژاکت فرصتی است تا در راه پیشرفت با اطمینان بیشتری قدم بردارد و تجربه های اخیر نیز به مجموع تجربه های حضور در کنار شما اضافه شد تا همواره بهترین سرویس با بیشترین کیفیت را در اختیار شما قرار دهیم)

ژاکت فرق میکنه…

یکی از مهمترین موارد تاثیرگذار در بروز مشکل برای ژاکت نسبت به سایر سایت های مشابه، امکانات متعددی است که ژاکت در اختیار کاربران قرار داده است و حجم اطلاعات بسیار زیادی که منوط به این امکانات روز به روز در حال افزایش هستند.

امکاناتی همچون:
– بخش تیکت پشتیبانی با بیش از ۲۸۴٫۰۰۰ تیکت و پاسخ ثبت شده (روزانه بیش از هزار تیکت میان کاربران و فروشندگان رد و بدل می شود)
– سرویس گارد ژاکت
– سرویس تیم پشتیبانی برای فروشندگان
– سرویس احراز هویت قدرتمند و بررسی دامنه در تیکت های پشتیبانی
– سرویس بررسی پشتیبانی تضمین شده ۶ ماهه
– سرویس گزارش گیری پیشرفته آمار بازدید و نرخ فروش، برای فروشندگان به تفکیک هر محصول
– سرویس قدرتمند گزارش تراکنش ها و لیست سفارشات خریداران
– سرویس های مختلف دیگری همچون بررسی خرید کاربر در صفحه محصول، بررسی نقش کاربر (خریدار، فروشنده یا مدیر سایت و … در دیدگاه های به ثبت رسیده)
– قابلیت خرید با موجودی کیف پول به همراه قابلیت پرداخت مابه التفاوت از سرویس بانکی و …

 

از استقبال شما متشکریم

و اما صرفا امکانات موجود در یک سایت نمی تواند در وهله اول عامل بروز مشکل باشد چرا که این امکانات به مرور زمان در ژاکت وجود داشته و چنین مشکلاتی نیز رخ نداده است. اما چرا در جشنواره های اخیر شاهد این مشکلات بودیم؟ پاسخ به این سوال را با یک تشکر ویژه از شما عزیزان همراه میکنیم، از استقبال بی نظیر شما سپاسگزاریم. این استقبال غیرقابل پیش بینی و روند رشد پر سرعت ژاکت موجب شد تا در برخی مسائل فنی و زیرساخت های سرور با محدودیت هایی مواجه شویم که قابل پیش بینی نبودند. در ادامه نمودارهایی از روند رشد کاربران، رشد سفارشات ثبت شده در روزهای جشنواره (با احتساب در دسترس نبودن صفحات جشنواره در نیمی از روز) و رشد مستمر ژاکت طی یکسال اخیر را مشاهده خواهید کرد:

 

هیزم هایی در آتش

گاهی اوقات از اقدامات رقبا باید ناراحت شد اما خوشحالیم که رقبایی داریم در نقش هیزم هایی در آتش! استقبال شما عزیزان با فعالیت هایی همچون هیزم در آتش انداختن توسط رقبا همراه شد و موجب شد تا سرویس کلودفلر بیش از ۱۰۰ حمله به سرورهای ژاکت را شناسایی و دفع کند.

همچنین رقیب نماها تمام تلاش خود را کردند تا با ثبت محصولات مشابه حتی با تخفیف های یکسان با جشنواره ژاکت، کاربران را به سایت هایشان هدایت کنند و البته فراموش کردند کاربران ژاکت به چه دلیل ژاکت را انتخاب کرده اند و همین همبستگی میان همراهان همیشگی ژاکت و سایت ژاکت موجب شد تا نه تنها مشکلات به وجود آمده خللی در ارائه محصولات ایجاد نکنند بلکه با حمایت شما عزیزان، رکوردهای فروش را شکستیم و پیام های محبت آمیز شما بیش از پیش به ما دلگرمی داد تا با تلاش شبانه روزی در جهت بهبود سرویس های فعلی نیز قدم برداریم.

ژاکت جدید در راه است

خیلی نمی توانیم جزییاتی از ژاکت جدید ذکر کنیم تا همگی سورپرایز شوید اما یکی دیگر از دلایل بروز مشکل نیز همین ژاکت جدید است! تیم فنی ژاکت به شدت مشغول توسعه و تست های نهایی روی پلتفرم جدید ژاکت هستند و همین میزان مشغله موجب شد تا توسعه ژاکت فعلی نسبتا متوقف شود و موارد ضروری در لیست کارهای مرتبط با ژاکت فعلی قرار گرفت. رشد روز افزون تعداد سفارشات و افزایش حجم تیکت ها و ارتباطات میان کاربران و فروشندگان به همراه توجه نسبتا کمتر به ژاکت فعلی موجب شد تا ژاکت جدید نیز بخشی از بار تقصیر در بروز مشکل در روز جشنواره را به دوش بگیرد.

شاید بد نباشد بدون ذکر جزییات، یکی از صفحات نسخه جدید ژاکت را نگاهی بیندازیم (البته ژاکت جدید صرفا طراحی جدید نیست و یک پلتفرم قدرتمند برای انجام کارهای بسیار بزرگی در کنار شما همراهان همیشگی است)

 

حرف آخر

در پایان مجددا از شما عذرخواهی میکنم که گاها ساعت ها زمان ارزشمندتان را به ما اختصاص دادید و نتوانستید در روزهای جشنواره محصول موردنظرتان را خریداری کنید. در ادامه نیز خوشحالیم که توانسته ایم با نوآوری هایمان در راه درستی قدم برداریم و الگویی باشیم تا سایر سایتهای با فعالیت مشابه، با راه اندازی جشنواره های فروش با سناریوهای مشابه و کپی برداری از طرح و ایده مشابه جشنواره های قبلی ژاکت، به کسب و کار خود رونق ببخشند.

در پایان از زحمات ارزشمند تیم قدرتمند ایران سرور، جناب آقای مهندس مظفری، جناب آقای مهندس هجرتی، جناب آقای مهندس خزائی و تیم فنی ژاکت تشکر و قدردانی میکنم که در تمام چالش ها همراه ما بوده و به صورت خستگی ناپذیر پشتیبانی بی نظیری را در هر ساعت از شبانه روز به مجموعه ژاکت ارائه کردند.

شادی و سلامتی روز افزون را برایتان آرزومندم
مدیریت ژاکت
امیر عصاری

دیدگاهتان را بنویسید