۸ اشتباه که مانع رشد وبسایت خواهد شد

۰۹:۰۰ ۱۳۹۶-۱۱-۲۲

سلام دوستان؛
امروزه رقابت شدیدی بین کسب‌وکارها وجود دارد. با گذشت زمان، دنیای کسب‌وکار بیشتر و بیشر حالت رقابتی می‌گیرد. یکی از دلایل اصلی چنین وضعیتی، فراگیر شدن بازاریابی اینترنتی است که اولین بار توسط شرکت‌های بزرگ به اجرا درآمد.
با وجود اینکه استراتژی‌های بازاریابی‌اینترنتی مورد تجزیه‌وتحلیل قرار می‌گیرند، صاحبان کسب‌وکار باز هم به دام افکار و روش‌های غلط می‌افتند. این روش‌های غلط می‌توانند تاثیر منفی خود را بر رشد وب‌سایت داشته باشند و موجب توقف رشد آن شوند. در این مقاله از ژاکت به بررسی برخی از موانع رشد وب‌سایت که مربوط به بازاریابی‌اینترنتی هستند می‌پردازیم.

موانع رشد وب‌سایت keep-growing-web-siteموانع رشد وب‌سایت

باورهای غلطی وجود دارد که اغلب با هدف رشد مورد استفاده قرار می‌گیرند اما تاثیر معکوسی دارند و به‌عنوان موانع رشد وب‌سایت شناخته می‌شوند. در ادامه ۸ باور غلط را بررسی خواهیم کرد که توجه به آن‌ها بسیار مهم است.

۱- دستیابی به رتبه بهتر از همه چیز مهم‌تر است

یکی از موانع رشد وب‌سایت که یک باور غلط بسیار غلط است، این است که داشتن رتبه‌بندی برتر در نتایج موتورجستجو کافی است و به‌طور خودکار موجب فروش محصولات و خدمات شما خواهد شد. این باور به‌شدت اشتباه است چون قرار گرفتن در صفحات ابتدایی موتورهای جستجو گام اول در موفقیت است ولی این جایگاه‌ها بدون جذب کاربر هیچ سودی ندارند. باید به‌صورتی عمل کنید تا یک بازدید‌کننده به سرمایه‌گذاری بر روی محصولات و خدمات شما مشتاق و نهایتا مشتری وب‌سایت شود. باید برخی از استراتژی‌های بازاریابی را پیاده‌سازی کنید تا بازدیدکنندگان را متقاعدو مشتاق برای خرید کند.

۲- انتشار محتویات جدید لازم نیست

بسیاری از صاحبان وب‌سایت‌ها تصور می‌کنند که محتوا نقش مهمی در رشد وب‌سایت ایفا نمی‌کند. برخی زمان لازم برای تهیه محتوای وب‌سایت صرف نمی‌کنند ولی در عوض زمان زیادی را برای جنبه‌های دیگر مانند توسعه وب‌سایت و افزودن قابلیت‌های جدید صرف می‌کنند.
در صورتی‌که وب‌سایت به‌طور مرتب به محتوای تازه و جذاب و به‌روزرسانی نیاز دارد. محتوای جدید ترافیک خوبی را به‌سمت وب‌سایت هدایت می‌کند که منجر به سودآوری خواهد شد. انتشار مداوم محتوای جدید موجب اعتبار بخشیدن به نام تجاری وب‌سایت خواهد شد.

۳- پرداخت هزینه AdWords قطعا سودآور خواهد بود

AdWords یک رویکرد از کمپانی Google است که صاحبان کسب‌وکارها را قادر می‌سازد کلمات‌کلیدی خاص خود را در صفحات موردنظر در نتایج موتورجستجو نمایش دهند. یک تفکر غلط وجود دارد که هزینه برای کمپین تبلیغاتی AdWords قطعا باعث افزایش بازدید وب‌سایت و سودآوری خواهد شد.

با این حال، ارتباط مستقیمی بین کمپین Adwords و بهترشدن رتبه وجود ندارد. موتورجستجو رتبه وب‌سایت را بهبود نمی‌بخشد زیرا فقط برای تبلیغات در AdWords هزینه پرداخت شده است و تنها کاری که انجام می‌دهد کلمه‌کلیدی موردنظر شما را در جایگاه خاصی نمایش می‌دهد نهایتا این کاربران هستند که تصمیم می‌گیرند به وب‌سایت شما مراجعه کنند یا خیر. پس هزینه تبلیغات تضمین صددرصدی بر بهبود  رتبه و بازدید نیست.

۴- تکنیک‌های بازاریابی دیجیتال دست‌وپا گیر است

برخی از بازاریابان‌دیجیتال تصور می‌کنند که رعایت اصول کار ساده‌ای نیست. اما ابزارهای پیشرفته مانند Google Analytics راهنمای بسیار جامعی برای صاحبان وب‌سایت است و تمام اطلاعات لازم را در اختیار افراد قرار می‌دهد. بنابراین رعایت اصول بازاریابی دیجیتال سخت نیست.
همان‌طور که روند پیشرفت روبه‌رشدی در دنیای بازاریابی‌اینترنتی وجود دارد، هر ساله تکنیک‌ها و ابزارهای متعددی معرفی می‌شوند. این ابزارها با ارائه اطلاعات لازم، صاحبان کسب‌وکارها را با استراتژی‌ها آشنا می‌کنند.

۵- توجه به اصول سئو فقط در آغار راه‌اندازی وب‌سایت ضروری است

بسیاری از کسب‌وکارها یک بودجه معمول برای پیاده‌سازی اصول سئو هزینه می‌کنند. آن‌ها تصور می‌کنند که سئو فرایندی است که یک بار برای همیشه باید به آن توجه کرد و در آینده به سرمایه‌گذاری نیاز ندارد.

این تصور غلط یکی از شایع‌ترین موانع رشد وب‌سایت است. الگوریتم‌های موتور جستجوی گوگل در حال پیشرفت هستند و به‌مرور زمان تغییر می‌کنند. بنابراین این امر و توجه به بهینه‌بودن وب‌سایت امری دائمی است.

۶- بالا آوردن صفحه با چند کلمه متفاوت

این یک اشتباه رایج است که توسط بسیاری از بازاریابان دیجیتال انجام می‌شود. این افراد با هدف بهتر شدن رتبه وپیداکردن جایگاهی مناسب در موتورهای جستجو، سعی می‌کنند مطالب خود را با انواع کلمات به سطح بالاتری بیاورند ولی در واقع این‌کار تاثیر معکوسی دارد.
در‌صورتی که متن شامل محتوای مناسب نباشد، کاربر مطلب مورد نظر خود را در صفحه شما نمی‌یابد و زمان کمتری در صفحه باقی می‌ماند بنابراین این‌کار تاثیر منفی بر رتبه‌بندی موتورهای جستجو دارد. به جای شلوغ کردن با کلمات کلیدی، فقط باید محتوای خود را به‌صورت طبیعی آماده کنید و آن را با کیفیت بالا ارائه دهید. سعی کنید صادقانه و باهمان کلمات مرتبط با محتوا در نتایج موتورهای جستجو ظاهر شوید.

۷- تنها راهبردهای بازاریابی اینترنتی کار خواهند کرد

بله، بازاریابی اینترنتی در مقایسه با استراتژی‌های دیگر بسیار مهم هستند، اما این تنها چیزی نیست که اهمیت دارد! اینترنت مارکتینگ یا همان بازاریابی‌اینترنتی اهمیت خاص خود را دارد، اما کسب‌وکار نباید صرفا به یک استراتژی واحد متکی باشد. شما باید استراتژی‌های بازاریابی‌آنلاین را دنبال کنید تا بتوانید به مخاطبان بیشتر برسید. هنگامی که دو استراتژی بازاریابی‌ جدید و سنتی ترکیب شود، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که نتایج مثبت به‌دست آید.

۸- نظرات و انتقادات منفی باعث کاهش ارزش نام‌تجاری خواهد شد

هیچ نام تجاری نبوده که فقط و فقط نظرات مثبت دریافت کرده باشد. انتقادات و نظرات منفی همه‌جا وجود دارند. هیچ کس بازخورد بد نمی‌خواهد، اما این بازخودها فرصتی برای بهبود کیفیت محصولات و خدمات را فراهم می کنند. با توجه به مسائل و نگرانی‌های مشتریان و انتقادات، کسب‌وکار شما در بلند‌مدت رشد خواهد کرد.

جمع‌بندی نهایی

تمام تصورات فوق در اینترنت‌مارکتینگ بسیار رایج هستند. این موارد، موانع رشد وب سایت هستند. با اجتناب از این تله‌ها از مختل شدن رشد پیشگیری کنید. آهنگ رشد وب‌سایت به‌صورت دائمی و متعادل است. اگر به‌صورت طبیعی و طبق اصول به تمام جوانب وب‌سایت خود رسیدگی کنید به رشد خوبی خواهید رسید.
موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید