۵ نکته امنیتی در محافظت از وبسایت وردپرسی

۱۵:۵۷ ۱۳۹۷-۰۶-۲۴

محافظت از وبسایت وردپرسی

امروزه در دنیای وب، هر وبسایتی باید حفاظت شده باشد در غیر این صورت مورد حملات وحشتناک هکرها و مخرب‌ها قرار می‌گیرد، در این صورت اگر نکات امنیتی را رعایت نکرده باشید ممکن است تمام زحماتتان از بین می‌رود. در وردپرس افزونه‌های خوبی برای محافظت از وبسایت وردپرسی وجود دارد اما باید با دقت از آن‌ها استفاده کنید. همچنین قبل از آن بهتر است نکات امنیتی را بدانید. در این مقاله ۵ مورد از نکات امنیتی وردپرس را به شما معرفی می‌کنیم .

محافظت از وبسایت وردپرسی

اول از همه با نکات امنیتی محافظت از وبسایت وردپرسی آشنا شوید، مطالعه کنید و سپس راه درست را انتخاب کنید. زیرا ممکن است با برداشتن قدم اشتباه وضعیت را بدتر کنید و ضربه به وبسایت خود بزنید.

۱- تقویت صفحه ورود وردپرس

login - محافظت از وبسایت وردپرسی

Brute Force اساسی‌ترین نوع حمله به وردپرس است. حمله‌های وحشتناک وردپرس زمانی رخ می‌دهد که یک نفوذگر با نام کاربری و رمز عبور حدسی و ترکیبی وارد وبسایت می‌شود.
متاسفانه اکثر وبمستران بهترین شیوه‌های رمزگذاری وردپرس را انتخاب نمی‌کنند و از رمز‌ها و نام‌ کاربری ساده و قابل حدس مانند admin استفاده می‌کنند.

به طور کلی برای در امان ماندن از این نوع حملات و محافظت از وبسایت وردپرسی، توصیه می‌کنیم از نام‌کاربری و رمز‌های عبور استانداد و قوی استفاده کنید، همچنین مسیر ورود به مدیریت (wp-admin) وردپرس را تغییر دهید.

افزونه iThemes Security Pro به شما کمک می‌کند تا صفحه ورود خود را بهینه و امن کنید و بهترین رمز عبور را برای وردپرس انتخاب کنید …

۲- بروز نگه داشتن وردپرس و پلاگین‌ها

در هر بروز رسانی از وردپرس و دیگر برنامه‌ها سعی می‌شود تا امنیت و کدنویسی وردپرس ارتقا پیدا کند . همیشه یادتان باشد که ربات‌ها و هکرها همیشه بدنبال نرم افزارهای قدیمی و آسیب پذیر هستند زیرا هنگامی که شما از یک نرم افزار (وردپرس) تاریخ گذشته استفاده می‌کنید، هکر این توانایی را دارد نکات امنیتی را دور بزند …

به طور کلی تمام برنامه‌های وبسایتتان مانند وردپرس، دیتابیس، php، قالب وردپرس، افزونه وردپرس و … را بروز نگه دارید تا از شر مخرب‌ها کمی در امان باشید و بتوانید محافظت از وبسایت وردپرسی را در نظر بگیرید.

۳- بررسی ورود / خروج کاربران وردپرس

users- محافظت از وبسایت وردپرسی

پیگیری فعالیت کاربران یکی از عواملی هست که کمک می‌کند کاربرانی که قصد بازیگوشی را دارند ردیابی و حذف کنید. با استفاده از افزونه iThemes Security Pro می‌توانید ورود کاربران را کنترل و کاربران مخرب را اسکن و حذف کنید .

۴- به طور مداوم نسخه پشتیبان تهیه کنید …

یک لحظه تصور کنید سایت شما مورد حمله قرار گرفت و همه اطلاعات از بین رفت!‌ حال چه کنیم؟ دوباره استارت کاری بزنیم؟ اگر شما به طور مداوم از هاست و اطلاعات وبسایتتان نسخه پشتیبان تهیه کنید، دیگر دغدغه شروع دوباره را نخواهید داشت .
خوشبختانه پلاگین‌های زیادی هستند که می‌توانند برای شما نسخه پشتیبان تهیه کنند. مثلا با کمک افزونه حرفه‌ای Backup Buddy می‌توانید نسخه پشتیبان کاملی از وبسایت خود تهیه کنید.

۵- استفاده از افزونه‌های امنیتی

ithemes security- محافظت از وبسایت وردپرسی

استفاده از یک افزونه امنیتی بسیار ضروری است. یک افزونه امنیتی مناسب و ایده آل می‌تواند سپری برای امنیت وبسایت باشد.
افزونه های زیادی مانند جت‌پک و اکسیمت می‌تواند کاربردی باشد اما توصیه می‌کنم از یک افزونه تجاری مانند iThemes Security Pro استفاده کنید.

برای محافظت از وبسایت وردپرسی  امنیت را جدی بگیرید. از دست رفتن وبسایت یعنی از بین رفتن زحمات چند ساله شما! با کمک نکاتی که در این مقاله گفته شد می‌توانید قدمی محکم در این مسیر بردارید.

نویسنده: حسین دهنوی

دیدگاهتان را بنویسید